Savitaipaleen kunnan järjestämät avoimen  joukkoliikenteen vuorot jatkuvat 13.8.2020 alkaen koulupäivinä.

AVOIMEN JOUKKOLIIKENTEEN AIKATAULUT SAVITAIPALEELLA
Koulupäivinä ajalla 13.8.2020 – 4.6.2021

07.50 Torniontie th
08.05 Reiponen
08.10 Hämäläinen
08.20 Heituinlahti koulu
08.30 Säänjärvi
08.40 Savitaipaleen koulukeskus
08.45 Savitaipaleen linja-autoasema

15.05 Savitaipaleen linja-autoasema
​15.10 Savitaipaleen koulukeskus
15.20 Säänjärvi
15.30 Heituinlahti
15.45 Hämäläinen
15.50 Reiponen (tarvittaessa)
16.00 Torniontie th (tarvittaessa)

07.50 Kaulio
08.00 Vehkjärventien Monolantien th
08.05 Monola

08.10 Välijoki

08.20 Mankinmylly
08.25 Pumpula
08.30 Kaihtula
08.40 Savitaipaleen koulukeskus
08.45 Savitaipaleen linja-autoasema

15.05 Savitaipaleen linja-autoasema
15.10 Savitaipaleen koulukeskus
15.20 Kaihtula
15.25 Pumpula
15.30 Mankinmylly
15.40 Välijoki
15.55 Kaulio

Maksu käteisellä tai yleisimmillä maksukorteilla. Matkahuollon lipputuotteet eivät käy Savitaipaleen avoimen joukkoliikenteen linjoilla.

Ely-vuorot Lemin ja Lappeenrannan välillä:

Lemi – Lappeenranta matkakeskus
6.55 – 7.35 M-P+
8.20 – 8.55 M-P+
13.40 – 14.15 M-P+
15.00 – 15.40 Koulp (ajaa koulukeskuksen pysäkin kautta)

Lappeenranta matkakeskus – Lemi
7.35 – 8.20 M-P+ (ajaa Lemin koulukeskuksen kautta)
12.35 – 13.10 M-P+
14.20 – 14.55 Koulp
16.10 – 16.45 M-P+

M-P+ = kouluvuoden aikana, Koulp = koulupäivinä

Maksu käteisellä tai yleisimmillä maksukorteilla tai Matkahuollon lipputuotteilla.

Markkinaehtoiset  linjat Savitaipaleen ja Lappeenrannan välillä:

Lappeenranta matkakeskus – Savitaipale
9.10 – 9.55 M-P+

Savitaipale – Lappeenranta matkakeskus
11.40 – 12.25 M-P+

Maksu käteisellä tai yleisimmillä maksukorteilla tai Matkahuollon lipputuotteilla.

hinnat:

matkan pituus aikuinen lapsi 6–11 v.
6 km 3,30 € 1,70 €
9 km 3,60 € 1,80 €
12 km 3,90 € 2,00 €
16 km 4,70 € 2,40 €
20 km 5,50 € 2,80 €
25 km 6,10 € 3,10 €
30 km 6,80 € 3,40 €
35 km 7,40 € 3,70 €
40 km 8,20 € 4,10 €